..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Święto Wojska Polskiego w DGRSZ ::..
12 VIII 2019

Święto Wojska Polskiego w DGRSZ

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Zbliżające się Święto Wojsko Polskiego jest symbolem chwały oręża polskiego oraz hołdem dla poległych w walkach o niepodległą Ojczyznę. Poniedziałkowa zbiórka na placu apelowym DG RSZ, rozpoczęła cykl uroczystości, które będą obchodzone w podległych jednostkach z okazji najważniejszego dla żołnierzy święta.
zdjęcie - Święto Wojska Polskiego w DGRSZ
Święto Wojska Polskiego w DGRSZ

"Wpatrując się w karty wspaniałej historii oręża polskiego, widzimy datę 15 sierpnia. Ta data to nie tylko powód do refleksji, ale również powód do pokazania dumy ze zwycięstwa (…) przed nami uroczystości upamiętniające tą ważną datę, a przede wszystkim wydarzenia XX wieku, wydarzenia które pokazały czym jest walka o wolność i budowanie swojej tożsamości" – powiedział gen. broni Jarosław Mika rozpoczynając uroczystą zbiórkę z okazji Święta Wojska Polskiego w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

Podczas przemówienia okolicznościowego Dowódca Generalny RSZ podziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej za ich wkład i zaangażowanie w wykonywanie zadań służbowych.

"Teraźniejszość to nasz służba wojskowa, niezależnie od koloru munduru to zaangażowanie to przejaw naszego patriotyzmu, oddania i naszej inicjatywy, budowanie nieodległości i suwerenności. To my jako DG RSZ kształtujemy wizję przyszłych Sił Zbrojnych, wizję ich funkcjonowania" - podkreślił generał broni Jarosław Mika.

Na zakończenie Dowódca Generalny życzył żołnierzom wielu sukcesów i stawienia czoła wszystkim wyzwaniom, które czekają na nich podczas wykonywania zadań jakie niesie za sobą wymagająca służba polskiego żołnierza. Życzę niesłabnącej energii, niesłabnących sił do realizacji zadań. Dziękuje za waszą pracę i służbę – podsumował Dowódca Generalny RSZ.

Kolejnym punktem uroczystości było odczytanie postanowienia Prezydenta RP, decyzji Ministra Obrony Narodowej oraz rozkazu DG RSZ o nadaniu medali, odznaczeń i wyróżnień z okazji Święta Wojska Polskiego.

Zbiórka była również okazją do pożegnania żołnierzy odchodzących z DG RSZ oraz przywitania nowoprzybyłych oficerów, a także wręczenia aktów mianowania żołnierzom wyznaczonym na wyższe stanowiska służbowe.

Uroczysty apel zakończyła defilada kompanii honorowej z 3 Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Tekst: mjr Magdalena Busz
Zdjęcia: Mirosław C. Wójtowicz, szer. Krystian Woźniak

Święto Wojska Polskiego w DGRSZ

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
01 VIII 2019
Przekazanie obowiązków Dowódcy 16. Dywizji ...
31 lipca w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyła się ceremonia przekazania sztandaru Dowództwa 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
16 VII 2019
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym ...
Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika, w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie Generalnym Rodzajów ...
01 VII 2019
Przekazanie obowiązków służbowych na stanowisku ...
1 lipca w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego odbyła się uroczystość przekazania obowiązków służbowych na stanowisku Dowódcy Bazy.
26 VI 2019
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym ...
Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika, w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie Generalnym Rodzajów ...
DRAGON-19 strong in the alliance
Życzenia Ministra Obrony Narodowej
DRAGON-19
DRAGON-19 rozpoczęty
Obchody Święta Wojska Polskiego
Defilada "Wierni Polsce"
DRAGON-19
Wielka defilada „Silni w sojuszach”