..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Wojsko Polskie świętuje w Szczecinie ::..
14 VIII 2019

Wojsko Polskie świętuje w Szczecinie

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
13 sierpnia 2019 r. w koszarach 12.Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie odbyły się uroczyste obchody święta Wojska Polskiego oraz 146. rocznicy urodzin generała broni Józefa Hallera.
zdjęcie - Wojsko Polskie świętuje w Szczecinie
Wojsko Polskie świętuje w Szczecinie

Uroczystość zorganizowaną w koszarach „Błękitnej” Brygady zainaugurowało złożenie meldunku Dowódcy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej generałowi dywizji Maciejowi Jabłońskiemu. Święto WP było połączone ze 146. rocznicą urodzin Patrona „Błękitnej” Brygady generała broni Józefa Hallera.

Doniosłym punktem uroczystości było odczytanie decyzji i rozkazów przełożonych o mianowaniu na wyższe stopnie wojskowe oficerów, podoficerów i szeregowych, nadaniu medali resortowych, a także o wyróżnieniu żołnierzy i pracowników 12 Brygady. Jako pierwszy głos zabrał Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej poseł na sejm RP Michał Jach;

„To wielka przyjemność i zaszczyt, że mogę wziąć udział w święcie mojej ulubionej brygady. 12 Brygada Zmechanizowana to szczególna jednostka, wyjątkowy związek taktyczny w Siłach Zbrojnych. Swoją postawą Wy, żołnierze 12 Brygady, pokazujecie jak wygląda nowoczesne wojsko” – podkreślił Przewodniczący SKON Michał Jach.

W trakcie swojego wystąpienia Dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej generał dywizji Maciej Jabłoński zaznaczył:

„Czas w 12 Brygadzie mija bardzo szybko. Jeszcze pamiętam, jak staliśmy tu rok temu i patrzyliśmy w przód na ambitne ćwiczenia, takie jak Anakonda czy Dragon tej wiosny. Dziękuję Wam za to, że w pełni z honorem wykonaliście postawione przed Wami zadania”.


Do wysiłku swoich podwładnych odniósł się Dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej pułkownik dypl. Sławomir Dudczak, który doceniając wielki profesjonalizm podległych mu żołnierzy i pracowników podziękował im za sumienną służbę i pracę, a także podkreślił ich zasługi dla Sił Zbrojnych:

„Z okazji święta Wojska Polskiego słowa podziękowania kieruję do głównych bohaterów dzisiejszego święta – oficerów, podoficerów, szeregowych i pracowników 12 Brygady, a także Waszych Rodzin […]. Swoją wzorową służbą i pracą, pełną zaangażowania, determinacji, inicjatywy oraz pasji każdego dnia nie tylko budujecie, ale przede wszystkim umacniacie nowoczesne, silne i profesjonalne Wojsko Polskie, które czuwa nad bezpieczeństwem Ojczyzny”.

Bezpośrednio po przemówieniach delegacja brygady złożyła wiązanki kwiatów i zapaliła znicze pod Pomnikiem generała Hallera.
Wyróżniającym uroczystość momentem było odśpiewanie przez żołnierzy „Roty Hallerczyków” oraz defilada pododdziałów. Wystawiony do pokazu sprzęt oraz atrakcje przygotowane dla dzieci spowodowały, że zorganizowany w ramach święta Wojska Polskiego „Dzień Otwartych Koszar” cieszył się ogromną popularnością wśród licznie zgromadzonych mieszkańców Szczecina i regionu zachodniopomorskiego.

Tekst: kpt. Błażej Łukaszewski
Zdjęcia: szer. Piotr Pytel

Wojsko Polskie świętuje w Szczecinie

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
20 VIII 2019
F-16 wracają do zmodernizowanej bazy ...
19 sierpnia br. w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego, z udziałem Mariusza Błaszczaka ministra obrony narodowej, rozpoczął się dyżur bojowy w ramach ...
19 VIII 2019
„Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”
17 sierpnia 2019r. w podwarszawskim Raszynie odbyła się przysięga elewów, którzy uczestniczyli w pierwszej edycji programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”.
16 VIII 2019
Rocznica „Cudu nad Wisłą”
W czwartek, 15 sierpnia br. żołnierze Czarnej Dywizji uczcili 99. rocznicę ustanowienia Święta Wojska Polskiego w międzynarodowym centrum treningowym Joint Multinational ...
16 VIII 2019
Obchody Święta Wojska Polskiego
Data Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, na stałe zapisała się na kartach historii Polski i Europy. Jedno z najważniejszych zwycięstw żołnierza ...
DRAGON-19 strong in the alliance
Życzenia Ministra Obrony Narodowej
DRAGON-19
DRAGON-19 rozpoczęty
Obchody Święta Wojska Polskiego
Defilada "Wierni Polsce"
DRAGON-19
Wielka defilada „Silni w sojuszach”