..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - II miejsce reprezentacji Wojska Polskiego ::..
06 VIII 2019

II miejsce reprezentacji Wojska Polskiego

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Reprezentacja Wojska Polskiego zajęła II miejsce podczas Regionalnych Mistrzostw CISM w biegu górskim.
zdjęcie - II  miejsce reprezentacji Wojska Polskiego
II miejsce reprezentacji Wojska Polskiego

W dniach 1-5 sierpnia w miejscowości Kopaonik w Serbii, reprezentacja Wojska Polskiego uczestniczyła w 9. Regionalnych Mistrzostwach CISM w biegu górskim.

Zawody zostały przeprowadzone w malowniczym masywie górskim na południu Serbii, gdzie na zawodników czekała specjalnie przygotowana przez organizatorów trasa. Dystanse biegów, które mieli do pokonania zawodnicy były zróżnicowane: mężczyźni 9 km; kobiety 6 km.

W kategorii indywidualnej na podium znalazła się szer. Anna Szyszka (1.WBPanc), która zajęła II miejsce. Wysokie miejsca w biegu pozostałych Pań z zespołu przełożyły się na II miejsce w klasyfikacji zespołowej kobiet w składzie: szer. Anna Szyszka (1.WBPanc), szer. Beata Lupa (23.pa) oraz ppor. Iwona Januszyk (WOSzK Zakopane).

Panowie także zajęli II miejsce w klasyfikacji zespołowej mężczyzn w składzie: szer. Patryk Błaszczyk (1.lbz), st. szer. Dawid Klaybor (34.BKPanc), szer. Patryk Stypułkowski (7.bkpow) oraz szer. Łukasz Parszczyński (2.psap).

Podsumowaniem zawodów była ogólna klasyfikacja zespołowa, w której reprezentacja Polski sklasyfikowana została na II miejscu, przegrywając tylko z reprezentacją Rosji.

- Uzyskane wyniki wskazują, iż poziom Regionalnych Mistrzostw CISM w biegu górskim z każdym kolejnym rokiem rośnie, a rywalizacja między zespołami staje się coraz bardziej zacięta - komentuje szef polskiej delegacji major Marcin Kraujutowicz (22.BLT).

- Na szczególne słowa uznania zasługują polscy zawodnicy którzy obronili II miejsce z poprzedniego roku - dodaje Trener zespołu kpr. Daniel Taras (22.BLT).

Tekst i zdjęcia: kpr. Daniel Taras

II  miejsce reprezentacji Wojska Polskiego

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
20 VIII 2019
F-16 wracają do zmodernizowanej bazy ...
19 sierpnia br. w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego, z udziałem Mariusza Błaszczaka ministra obrony narodowej, rozpoczął się dyżur bojowy w ramach ...
19 VIII 2019
„Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”
17 sierpnia 2019r. w podwarszawskim Raszynie odbyła się przysięga elewów, którzy uczestniczyli w pierwszej edycji programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”.
16 VIII 2019
Rocznica „Cudu nad Wisłą”
W czwartek, 15 sierpnia br. żołnierze Czarnej Dywizji uczcili 99. rocznicę ustanowienia Święta Wojska Polskiego w międzynarodowym centrum treningowym Joint Multinational ...
16 VIII 2019
Obchody Święta Wojska Polskiego
Data Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, na stałe zapisała się na kartach historii Polski i Europy. Jedno z najważniejszych zwycięstw żołnierza ...
DRAGON-19 strong in the alliance
Życzenia Ministra Obrony Narodowej
DRAGON-19
DRAGON-19 rozpoczęty
Obchody Święta Wojska Polskiego
Defilada "Wierni Polsce"
DRAGON-19
Wielka defilada „Silni w sojuszach”